Skip links

Demir Çelik ve Alüminyum Sektörü

Demir, Çelik ve Alüminyum endüstrisi ağırlıklı olarak çift hat gres yağlama sistemi kullanmaktadır. Dropsa merkezi yağlama sistemleri çift hat yağlama sistemlerinde kanıtlanmış güvenilirliğini siz müşterilerimize sunmaktadır.

Çift hat yağlama sistemi, 2 ayrı ana hat ve tali(yataklara giden) hatlardan oluşur. Ana hatlar pompanın çıkışında bulunan bir valf ile bölünüp modüler veya solid tabanlı çift hat dağıtıcılara ulaşır. Hat 1 yağlandıktan sonra hat sonu sviçinde ayarlanmış olan basınca ulaştığında sviç(switch) kontrol panoya sinyal göndererek hattın yağlandığını bildirir. Gelen sinyal ile birlikte valf yön değiştirerek hat 2’ye basar. Dozajların üzerinde bulunan ayar vidaları ile yatakların ihtiyacı kadar gres tek tek ayarlanabilir. (sabit debili versiyonlar da mevcuttur). Modüler dağıtıcıların efektif(başka kelime gelebilir) dizaynından dolayı nokta sayısına göre istenilen miktarda dozaj eklenebilmektedir.

Modüler ve Solid çift hat yağ dağıtıcıları NLGI2’ye kadar olan greslerde rahatça çalışabilmektedir. Üzerlerinde standart viton o-ringler ile birlikte yüksek ısıya karşı dayanıklıdırlar. Standart Nikel kaplama gövdesi ile korozyonlara karşı maksimum dayanıklılığı garanti etmektedir. İhtiyaca göre AISI316 paslanmaz versiyonlarını da kataloglarımızda inceleyebilirsiniz.

Dropsa çift hat Modüler/Solid dağıtıcılar kolay bakım için ideal dizayndır. Dağıtıcıyı veya boru tesisatına müdahale etmeden kolayca bakımı yapılabilmektedir. Böylece işçilik, zaman ve değer kayıplarından maksimum tasarruf sağlamaktadır.

Bazı projelerde makinalar püskürtme gres ihtiyacına duymaktadır. Bu durumlarda SMX yağ dağıtıcısı serilerinde bulunan Air/oil (hava/yağ) sistemler gerekli olan miktarı püskürterek bu bölgelerin minimum yağ harcamasıyla maksimum verimi almak için ideal çözüm sunmaktadır.

Demir çelik ve haddehane makinalarında önerilen ürünler;
SumoII
Mini-Sumo2
234.. serisi varil pompaları
Cannonpump
Smo-Smx serisi dağıtıcılar
DM-DMM-DMG Serisi Çift hat gres modüler ve solidbase dağıtıcılar