• info@hidropres.com
 • 0212 251 89 30
234.. Serisi
  PDF Dökümanı
  234.. Serisi

  -Sıkıştırma oranı: 50:1 10:1 100:1
  -Çalışma basıncı: Min. 2 Bar (0,2MPa) – Max. 10 Bar (1 MPa),
  -Tavsiye edilen basınç: 6 Bar (88.2psi)
  -Pompa çıkışı: 1/4" BSP
  -Hava girişi: 1/4" UNI-ISO 228
  -Yağ: NLGI 2’ye kadar 
  -Minimum elektrik seviyesi:  15°-250 Vac Max

   


  Ürün Açıklaması

  Pnömatik gres pompası, emme ünitesinin altında bulunan bir piston pompasına bağlı bir kam pnömatik motorundan oluşan bir tertibattır. Bu ekipman, gresin basınç altında pompalanması gereken tüm çalışma koşullarında (yataklar, göbekler, pimler, bağlantı parçaları vb.) gereklidir.

  Bu makine bir basınç pnumo-hidrolik çarpanı olarak düşünülebilir: basınç oranı (PR), pnömatik (motor) ve hidrolik (pompa) bölümleri arasındaki oran ile verilir. Motora bir basınç (P1) sağlandığında, P1XPR çarpımı sonucunda pompa başka bir basınç (P2) üretecektir.

  Motor, alternatif olarak sürekli hareketi belirleyen iki odayı besleyen otomatik bir cihaza bağlı bir pnömatik silindir bağlantısından oluşur.

  Pompa tasarım özellikleri, yüksek viskoziteli sıvıların pompayla çalıştırmadan veya pompa çalışması için yağ eklemeden emilmesini sağlar.

  Hem göbekte hem de dış dudakta O-ring contalarla tamamlanan uygun bir gres baskı plakası ile birleştirilen pompa, hava cepleri oluşturmadan varil içindeki tüm yağın emilmesini sağlar.